14/03/2020 - Bosplantactie AFGELAST
Door de huidge crisissituatie zal de geplandeboomactie morgen niet doorgaan.
We hebben dringend meer bos nodig in Vlaanderen. In de eerste plaats voor de biodiversiteit. Bossen barsten van het leven: naast schattige eekhoorntjes nog heel veel andere zoogdieren, insecten, paddenstoelen en planten. Maar meer bos is ook hard nodig voor het klimaat en onze eigen gezondheid. Wil jij ook meer bos? Draag je steentje bij: sms BOS naar 8686 en schenk € 4 voor 2m² extra bos, of € 40 voor 20m². Met jouw steun kunnen Natuurpunters overal in Vlaanderen extra bos realiseren. Mét 3 garanties: slim aangeplant, goed beheerd en eeuwig beschermd. Zo kunnen de bomen groeien tot machtige bossen vol leven. Samen bebossen we Vlaanderen!
Plan Boommarter is een initiatief dat zich al jarenlang inzet voor meer natuur in en rond Halle. Natuurpunt, natuurgidsen, Regionaal Landschap P&Z, Natuur en Bos en stad Halle werken mee.
De naam van het project is geïnspireerd door de boommarter en zijn favoriet leefgebied. De boommarter heeft nood aan grote, goed verbonden bossen. Door het gebied van 2000 ha mooier en groener te maken kunnen er opnieuw boommarters leven.
Door de huidge crisissituatie zal de geplandeboomactie morgen niet doorgaan.
Wil je zelf eens een houten voorwerp maken? Dan is deze activiteit iets voor jou. Kom met je gezin voor 'veilig gebruik van messen' en vorm een tak om tot een lepel of wandelstok.
We vertellen over kleine landschapselementen die belangrijk zijn in het kader van ‘Plan Boommarter’, het veranderend landschap tengevolge van natuurlijke elementen en tengevolge van de mens.
We nodigen al onze leden van Natuurpunt Halle uit oponze jaarlijkse, gezellige nieuwjaarsreceptie.
Op zondag 8 december organiseren de Natuurgidsen Zuidwest-Brabant enNatuurpunt Halle een begeleide landschaps- en boswandeling langsheen de oostflank vande Zennevallei in Essenbeek en Lembeek.
Ledenactiviteit - Zondag 24 november plant AEG, wereldleider op gebied van huishoudelijke toestellen, samen met Natuurpunt 1.000 bomen aan in de Veroonsweide in natuurgebied Berendries in Halle.
Maak het Hallerbos nog groter: Plant mee extra ‘Heldenbos’ op zondag 29 november en zondag 13 december om de boommarter te verwelkomen. Inschrijven via www.planboommarter.be
Bedankt, onbekende, duizendste (unieke) bezoeker. Bedankt ook aan alle andere bezoekers. We love you!!
Coronavirus roept jaarlijkse hyacinten-hysterie (even?) een halt toe
Natuurpunt Halle kreeg 600 bloemetjes van de Halse kwekerij Ecoflora. “Wij schenken de bloemen op onze beurt weg aan de zorgverleners in Halle om hen te bedanken voor hun fantastische werk”, vertelt Johan Merckx van Natuurpunt Halle.
Vele mensen genieten nu van de natuur in eigen buurt.
Iedereen koopt wel eens iets online. Wel, nu kan je natuurpunt Halle steunen bij jouw favoriete shops door via onze Trooperpagina te passeren.
Je betaalt hiervoor niets extra, zo simpel kan het zijn.
Bedankt!
www.trooper.be/natuurpunthalle